Bundesliga
23

Schalke prelijepim pogotkom Caligiurija savladao Mainz u gostima

Ekipa Schalkea pobjedom je otvorila 26. kolo njemačke Bundeslige, a oni su kao gosti slavili protiv Mainza minimalnim rezultatom 1:0.

Sam početak meča protekao je u obostranom ispitivanju snaga, a nakon prvih 45 minuta gledaoci na Opel Areni u Mainzu nisu vidjeli pogotke.

Ključni trenutak na meču desio se u desetoj minuti drugog poluvremena. Caligiuri je napravio sjajan soloprodor i udarcem s nekih 25 metara perfektno pogađa nebranjeni dio mreže golmana Mullera za vodstvo Schalkea od 1:0.

Mainz je odmah nakon toga krenuo po poravnanje, ali u 68. minuti udarac Serdara odbranio je Fahrmann. Možda i najveću priliku Mainz je imao u 84. minuti, no ni Oztunali nije uspio savladati danas sjajnog golmana gostujuće ekipe.

Ovom pobjedom, Schalke je ostao na drugoj poziciji sa 17 bodova manje od prvoplasiranog Bayerna, ali i utakmicom više, dok je Mainz ostao u zoni ispadanja sa samo 25 osvojenih bodova.