0

Evropska liga / Schalke i Monchegladbach odigrali neriješeno, Beauvue donio pobjedu Celti

Schalke 04 i Borussia Monchengladbach odigrali su neriješeno u prvoj utakmici osmine finala Evropske lige.

Goste je u vodstvo doveo Hofmann u 15. minuti na asitenciju Stindla, a deset minuta kasnije Burgstaller je izjednačio te postavio, kasnije će se ispostaviti, konačni rezultat.

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac odigrao je cijeli susret za Schalke.

Celta Vigo je pobijedila (2:1) ruski Krasnodar golom u posljednjim minutama utakmice.

Španci su poveli u 50. minuti preko Wassa, a Claesson je na asistenciju Wandersona postigao veoma važan gol u gostima za izjednačenje.

Ipak, Beauvue je u 90. minuti donio veliko slavlje za domaće.

Genk je u sjajnoj utakmici pobijedio Gent s uvjerljivih 5:2.

Malinovsky je goste doveo u vodstvo u 21. minuti, a samo šest minuta kasnije Kalu je izjednačio rezultat. Do kraja poluvremena Colley, Samata i Uronen su postigli golove za goste koji su pjevajući mogli na odmor.

Coulibaly je pola sata prije kraja smanjio prednost, a Perbert je potom stigao promašiti i penal za domaće. Sve to kažnjava danas odlični Samata sa svojim drugim golom i petim za Genk. Vrijedi istaći da je pred kraj utakmice veznjak Genta Esiti zaradio drugi žuti karton pa je ranije morao pod tuš.

Olympiakos i Bešiktaš odigrali su neriješeno 1:1. Cambiasso je doveo domaće u vodstvo u 36. minuti, a vrijedan gol za tursku ekipu postigao je Aboubakar u 53. minuti.