Bundesliga
6

Schalke i Leipzig podijelili bodove, Kolašinac odigrao cijeli meč

(Foto: EPA)
Schalke i Leipzig podijelili su bodove u okviru 30. kola njemačke Bundeslige odigravši neriješeno 1:1.

Samo tri dana nakon iscrpljujućih produžetaka u Evropskoj ligi, Rudari su očekivali meč protiv sjajnog Leipziga.

Gosti su u vodstvo došli već u 14. minuti. Bernardo je poslao dobru loptu u šesnaestercu, a tamo ju je dočekao Werner. Skočio je visoko i snažno postigao gol glavom da Fahrmann nije nikako mogao odbraniti.

Do kraja poluvremena obje ekipe imale su nekoliko dobrih šansi, ali promjene rezultata nije bilo.

Samo što se krenulo sa centra u nastavku meča Schalke je izjednačio. Caligiuri je poslao odličan centaršut u šesnaesterac. Huntellar ga je ispratio i sa otprilike 11 metara postigao gol iza nemoćnog Gulascija.

Obje ekipe igrale su znatno defanzivnije u nastavku pa nisu stvorene velike prilike, a samim time nije bilo ni promjene rezultata.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Sead Kolašinac igrao je cijeli meč u dresu Schalkea.

Leipzig je ostao drugoplasirana ekipa Bundeslige sa osam bodova zaostatka u odnosu na lidera Bayerna, dok je Schalke na 11. mjestu.