6

Schalke i Dortmund remizirali u Revierderbyju, Bayern zabio šest komada Augsburgu

Aubameyang i Kagawa (Foto: EPA)
Današnjim susretima nastavljeno je 26. kolo njemačke Bundeslige, a najviše pažnje privukao je Revierderby kojeg su odigrali Schalke i Borussia Dortmund.

Na Veltins Areni u Gelsenkirchenu pred 62.271 navijača Schalke i Borussia Dortmund su podijelili bodove odigravši 1:1 u 90. duelu u Bundesligi i 140. ukupno.

U prvom poluvremenu jedini šut u okvir gola uputili su gosti kada je Aubameyangov šut u 34. minuti odbranio Fährmann.

Milioneri su poveli u 53. minuti. Dembele je povukao kontranapad i uposlio Kagawu koji je izašao sam na Fährmann, ali je bio nesebičan i uposlio Aubameyanga koji je poslao loptu u praznu mrežu. Gabonac je zbog slavlja u kojem je stavio masku dobio žuti karton.

Schalke je prvi put šutirao u okvir gola u 56. minuti kada je Höwedes šutirao glavom nakon kornera, ali je Bürki fantastično odbranio.

U 74. minuti nakon još jedne kontre Dembele je pogodio stativu, a Rudari su to kaznili samo tri minute kasnije. Nakon gužve u kaznenom prostoru Goretzka je petom asistirao Kehreru koji postiže svoj prvi gol u karijeri.

Bayern je dočekao Augsburg i zabio čak šest komada ne primivši nijedan. Lewandowski je zabio hat-trick (17., 55. i 79.), Müller dva (36. i 80.), a Alcantara jedan (62.) pogodak.

Werder je slavio u Freiburgu sa čak 5:2. Golove za goste su postigli Kruse (21.), Delaney (45+2., 47., 86.) i Bartels (71.), dok su za domaćina pogađali Petersen (64.) i Grifo (77.).

Leipzig je sa 4:0 (Keita 12. i 81., Forsberg 67., Orban 79.) savladao Darmstadt za koji je Mario Vrančić odigrao svih 90 minuta, a HSV je savladao Köln rezultatom 2:1 (Müller 13., Holtb 90+2. - Jojić 25.).