9

Saul Niguez donio pobjedu Atleticu protiv Las Palmasa

Atletico Madrid je prekinuo niz od dvije utakmice bez pobjede savladavši Las Palmas s minimalnih 1:0 u 16. kolu španske La Lige.

Domaćin je dominirao od početka do kraja susreta i zasluženo je osvojio tri boda, iako su i gosti imali dvije dobre prilike.

Gameiro je na početku meča propustio dvije dobre prilike za domaćina. Najprije je u 11. minuti šutirao glavom pored gola, a potom je pet minuta kasnije pogodio stativu. U 29. minuti Griezmann je iz dobre prilike šutirao, ali je bio za malo neprecizan.

Gosti su do vodstva mogli stići u 33. minuti susreta kada je Lemos sa 35 metara silovito šutirao, ali je pogodio prečku.

Gameiro je početkom drugog poluvremena bio u još jednoj dobroj prilici, ali je gostujuća odbrana izblokirala njegov udarac. Napadi Jorgandžija su se isplatili u 59. minuti susreta kada je Saul Niguez sa 18 metara silovito poslao loptu iza leđa nemoćnog Varasa.

Posljednju priliku na meču imao je Livaja za goste u 88. minuti, no Moya je odličnom intervencijom spasio svoju mrežu.