Serie A
6

Sassuolo zaustavio Napoli, Chievo nakon preokreta savladao Sampdoriju

Ekipa Napolija remizirala je protiv Sassuola u meču 30. kola talijanske Serije A, a konačni rezultat na kraju je glasio 1:1.

Nakon početnog ispitivanja snaga, Sassuolo je u 22. minuti stigao u vodstvo. Strijelac pogotka za domaće bio je Politano koji je tokom zimskog prelaznog roka bio velika želja Napolija, ali na kraju ipak nije završio na San Paolu.

Nakon toga, gostujući igrači svim silama su pokušali stići do pogotka, a do poravnanja stižu tek u 80. minuti kada Rogerio postiže autogol. Minutu nakon toga, Milik je sjajno šutirao makazicama, ali je pogodio prečku.

Gostujući igrači u finišu meča doslovno su na sve načine pokušavali postići pogodak, ali u tome nisu uspjeli, pa će u slučaju da Juventus savlada Milan nešto kasnije, prednost Stare dame opet biti četiri poena.

U drugom meču koji se igrao od 18:00 sati, Chievo je na svom terenu nakon preokreta savladao Sampdoriju rezultatom 2:1.