Serie A
48

Sassuolo šokirao Milan i odnio bod sa San Sira

U posljednjem susretu 31. kola italijanske Serie A Milan je dočekao Sassuolo, a konačan rezultat susreta je glasio 1:1.

Milan je dominirao tokom čitavog susreta, ali su gosti odnijeli bod sa San Sira.

Već u 3. minuti Kessie je bio u odličnoj šansi kada je glavom šutirao, ali je golman gostiju Consigli sjajno odbranio njegov udarac.

Consigli je u još nekoliko navrata bio siguran prilikom šuteva domaćih igrača i zasluženo je ponio epitet igrača utakmice.

Vodstvo gostima donio je Politano u 75. minuti kada je nakon kontranapada prelijepim šutem van kaznenog prostora savladao Donnarummu. Ipak, Rossoneri su uspjeli stići do poravnanja u samom finišu susreta kada se u strijelce upisao Kalinić u 86. minuti.

Milan je uvezao tri susreta bez pobjede, dok Sassuolo ne zna za poraz već pet uzastopnih mečeva.