Serie A
0

Sassuolo slavio protiv Crotonea u derbiju začelja

Nogometaši Sassuola pobijedili su na svom Mapei stadionu u okviru 16. kola Serije A ekipu Crotonea rezultatom 2:1.

Domaći tim je dominirao u prvom poluvremenu, stvorio nekoliko dobrih prilika, ali nisu uspjeli postići gol.

Nagrada za uloženi trud stigla je tek u 49. minuti kada je Goldaniga pogodio na asistenciju Politana.

Italijanski ofanzivac se potom i sam pola sata prije kraja meča upisao u listu strijelaca iskoristivši dodavanje Berardija.

Pet minuta kasnije Crotone je smanjio rezultat autogolom Acerbija, a domaći su minut prije kraja meča propustili stići do još jednog gola budući da je Matri promašio penal.

Sassuolo je s novom pobjedom skočio na 15. mjesto Serije A, dok je Crotone pao na 17. poziciju.