3

Sassuolo nakon preokreta savladao Sampdoriju

Piše: E. I.
(Foto: EPA)
U okviru 32. kola italijanske Serie A Sassuolo je ugostio Sampdoriju. Krajnji rezultat bio je 2:1.

Premda su domaći pokušavali prvi postići pogodak, gosti su u 28. minuti preko Silvestrea došli do vodstva. Sampdoria je stanovnik sredine tabele, dok se Sassuolo nalazi u donjem dijelu tabele. Nakon prvih 45 minuta igre semafor je pokazivao 0:1.

U nastavku domaći kreću snažno. Igrala se 49. minuta kada je Sassuolo poravnao preko Raguse na 1:1. Domaći su nastavili napadali, dok su se gosti orijentisali na kontranapade.

U 56. minuti Acerbi je pogodio za 2:1 . Za jedanaest minuta domaći su režirali preokret.

Do kraja utakmice gosti su pokušavali stići do poravnanja, dok su domaći znalački čuvali i sačuvali prednost. Ostalo je 2:1.

Sassuolo je i pored pobjede ostao na 15. mjestu sa 35 bodova, dok je Sampdoria na 9. poziciji sa 45 osvojenih bodova.