Tok utakmice / Sarajevo - Željezničar 2:1

(Foto: D. S./Klix.ba)
Gradski rivali Sarajevo i Željezničar danas će na Olimpijskom stadionu Asim Ferhatović Hase odigrati 117. ligaški sarajevski derbi, a tekstualni prijenos s fotografijama i videozapisima mogli ste pratiti uživo na portalu Klix.ba.

Kraj 117. ligaškog gradskog derbija između Sarajeva i Željezničara.

95' - Željezničar pokušava doći do lopte kako bi je uputili u kazneni prostor Sarajeva.

90+2' - Došlo je do naguravanja između igrača, ali je sve brzo završeno i igra je nastavljena.

90' - Željezničar svim silama pokušava doći do izjednačenja, pet minuta sudijske nadoknade.

87' - Gužva sada na sredini terena nakon što je Šabanović udario Krpića, a zbog toga je dobio crveni karton.

86' - Osmanović se odlučio na udarac s nekih 30 metara, ali lopta odlazi preko gola. Dobar pokušaj mladog igrača Željezničara.

85' - Odbrana Sarajeva je izbacila loptu, ona dolazi do Stevanovića koji šutira pored gola.

84' - Jazvić je srušen na desnoj strani, novi slobodan udarac i prilika za Željezničar.

82' - Centaršut Veselinovića, Krpić je šutirao glavom, ali Kovačević brani.

79' - Još jedan opasan slobodan udarac za Željezničar s lijeve strane, centaršut Veselinovića, ali puno sreće za Sarajevo. Korner za Plave.

76' - Mirno je na Koševu sada, bez pravih prilika na jednoj ili drugoj strani. Sarajevo ne koristi činjenicu da ima igrača više, Željezničar djeluje sve opasnije.

70' - Do kraja utakmice je ostalo 20 mintua, Sarajevo još iz prvog poluvremena ima prednost od 2:1 i jako je blizu da osvojio izuzetno važna tri boda.

68' - Žuti karton za Šabanovića.

66' - Odović je u igru ubacio Jazvića umjesto Zeca, dok je Hebibović na terenu umjesto Tatara.

64' - Bez opasnosti po gol Sarajeva nakon kornera.

62' - Žuti karton za Tatara. Željo je nakon prekida mogao doći do poravnanja, Kovačević je loše reagovao, ali samo korner.

60' - Bolja igra ekipe Husrefa Musemića u posljednjih pet minuta, nekoliko opasnih situacija pred golom Fejzića, ali bez promjene rezultata.

55' - Nešto mirnijih pet minuta igre, bez prilika na obje strane.

50' - Udarac Stanojevića odlazi preko gola. Bordo tim puno bolji u drugom poluvremenu.

48' - Slobodan udarac za Sarajevo iz opasne zone, ali nakon centaršuta Velkoskog nije bilo prilike.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme

45' - Vranješ je sada poklonio loptu igračima Sarajeva koji su imali novu veliku šansu, ali udarac Crepuljeo odlazi preko gola.

44' - Velika prilika za Sarajevo sada. Velkoski je odigrao za Rahmanovića, ovaj dodaje povratnu loptu za Tatara koji šutira pored gola.

40' - Veselinović je sada uposlio Zeca koji je krenuo sam prema golu Kovačevića, ali je sudija signalizirao offside.

38' - Bez prilika za sada, ali mora se reći da je derbi ispunio očekivanja u svakom smislu.

36' - Željezničar sada pokušava doći do neke igre s igračem manje, ali teško dolaze do gola Bordo tima. Igra se sada odvija na sredini terena.

34' - Izmjena u ekipi Željezničara, iz igre je izašao Čujurić, a ušao je Osmanković.

30' - Sarajevo je brzo iskoristilo igrača više, Šabanović je centrirao, Ahmetović je pobjegao Rodinu i glavom matirao Fejzića za eksploziju domaćih navijača.

30' - Goooooooool! Sarajevo opet vodi protiv Željezničara, Ahmetović je postigao drugi pogodak.

26' - Velkoski je šutirao, ali Fejzić brani. Rahmanović je dobio žuti karton u domaćoj ekipi.

25' - Crveni karton za Bakrača koji je samo tri mintue nakon prvog ,dobio i drugi žuti karton nakon prekršaja nad Velkoskim. Slobodan udarac s nekih 20 metara za Bordo tim.

22' - Slobodan udarac za Sarajevo u opasnoj zoni, Velkosi je namjestio loptu, ali bez prijetnje prema golu Plavih. Žuti karton je dobio Bakrač.

20' - Sjajan početak 117. sarajevskog derbija, Sarajevo je preko Ahmetovića stiglo u vodstvo, ali je Krpić brzo poravnao na drugoj strani. Sada se igra na sredini terena.

19' - Gooooooool! Željezničar je stigao do poravnanja, Krpić je pogodio s bijele tačke.

18' - Penal za Željezničar!

Veselinović je probio po lijevoj strani, srušen je, a sudija Peljto je pokazao na bijelu tačku.

17' - Napadač Sarajeva pogodak je postigao nakon jednog prizemnog centaršuta s desne strane te je loptu mirno poslao u praznu mrežu.

16' - Gooooooool! Sarajevo vodi protiv Željezničara, strijelac pogotka je Ahmetović.

14' - Tatar je sada šutirao s vrha kaznenog prostora, ali je lopta otišla pored gola Fejzića. Golmani su još uvijek bez pravog posla.

12' - Veselinović je lijepo iznio jednu loptu gotovo od svog gola, ali je srušen na centru.

10' - Oprezo se igra na početku derbija. Sjajna atmosfera za sada na tribinama, ali na terenu bez prilika.

7' - Vranješ je pokušao s distance, ali lopta odlazi pored gola. Prvi pokušaj nogometaša Milomira Odovića na današnjem derbiju.

6' - Domaći igrači i navijači su tražili kazneni udarac nakon duela između Ahmetovića i Pavića, ali je Peljto opravdano odmahnuo rukama.

4' - Za sada bez prilika u meču između Sarajeva i Željezničara. Igra se oprezno i na sredini terena.

17:00 - Gradski derbi je počeo.

Najava

16:56 - Igrači su izašli na teren, sve je spremno za početak 117. sarajevskog derbija.

16:53 - Odlična atmosfera na Olimpijskom stadionu Koševo pet minuta prije početka utakmice, a na tribinama se nalazi između 10 i 15 hiljada navijača jednog i drugog tima.

16:51 - Poslušajte izjave prije meča trenera obje ekipe.

16:50 - Željezničar je u dosadašnjim utakmicama protiv Sarajeva slavio 43 puta, Sarajevo je upisalo 40 pobjeda, dok su 53 susreta završena bez pobjednika. U prvenstvu je skor 35-32 za Plave uz 49 neriješenih susreta

16:49 - Glavni sudija današnjeg meča je Irfan Peljto iz Sarajeva, a pomoćnici će mu biti Davor Beljo i Amer Macić.

16:47 - Sastavi današnjih timova:

Za Sarajevo igraju: Kovačević, Pidro, Šabanović, Stanojević, Ahmetović, Rahmanović, Velkoski, Mujakić, Crepulja, Adukor i Tatar.

Milomir Odović je odabrao sljedeće igrače: Fejzić, Stevanović, Pavić, Čurjurić, Bakrač, Zec, Krpić, Šabanadžović, Veselinović, Vranješ i Rodin.

U konkurenciji za ovaj meč u redovima Sarajeva nalaze se svi igrači, dok će kod Željezničara nedostajati Dženan Zajmović, Vedran Kjosevski i Sinan Ramović.

16:45 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Sarajeva i Željezničara. Susret se igra na Olimpijskom stadionu Asim Ferhatović Hase, a počinje u 17:00 sati.