Izbjegli blamažu u finišu
30

Sarajevo uz očajnu igru savladalo niželigaša i prošlo u četvrtfinale Kupa BiH

H. H.
Nogometaši Sarajeva pobijedili su člana 1. lige RS ekipu Ljubića iz Prnjavora rezultatom 1:0 i uz vrlo blijedu igru plasirali su se u četvrtfinale Kupa BiH. Zvižduci domaćih navijača na kraju utakmice najbolje ilustruju nemoć koševskog ligaša, koji ove polusezone igra očajno.

Prvo poluvrijeme proteklo je u bezidejnoj igri domaćih nogometaša koji su vrlo teško dolazili u prilike, te su se u nekoliko navrata čuli zvižduci malobrojnih navijača Sarajeva prisutnih na ovom meču.

Aktuelni osvajač Kupa BiH najbolju priliku je imao u 42. minuti kada se nakon pokušaja Velkoskog lopta odbila do Cmiljanića, koji je iz blizine šutirao i pogodio stativu, te se na odmor otišlo bez pogodaka.

U nastavku je strateg domaćih Goran Sablić izmjenama pokušao promijeniti tok igre, ali Sarajevo se i dalje mučilo. U 51. minuti rezervista Bodul je glavom šutirao pored gola, a na novo uzbuđenje čekalo se do 63. minute kada je defanzivac Kurdić iz daljine šutirao preko gola.

Veliku šansu Sarajevo je propustilo u 73. minuti kada je Kobiljar dobro šutirao pod samu prečku, ali golman Dabić je sjajno odbranio.

U 81. minuti Đokanović je šutirao s desetak metara, ali golman gostiju ponovo je bio na visini zadataka. I kada se činilo da će ostati 0:0, u 84. minuti rezervista Dervišagić je nakon sjajnog ubačaja Palića sjajno skočio i glavom je pogodio za pobjedu Sarajeva 1:0.

Rezultati osmine finala Kupa BiH:

Sarajevo - Ljubić Prnjavor 1:0 (Dervišagić 84')

Željezničar - Tuzla City 2:4 (Bojo 20', 55' / Džafić 5', Mišić 7', 50', Mehanović 33')

Leotar - Borac 1:2 (Milić 80' / Meleg 20', Lukić 36')

Omarska - Igman Konjic 0:1 (Zukić 32')

Radnik Bijeljina - Široki Brijeg 0:1 (Lukić 23')

Sloga Uskoplje - Velež 0:6 (Brandao 15', Hasanović 32', Radović 34', Anđušić 42', Pršeš 84', Zajmović 89')

Zvijezda Gradačac - Posušje 1:1, penali 6:5 (Augustinović 90+1' / Brekalo 18')

Sloboda - Zrinjski 1:1, penali 3:2 (Ramić 90' / Bilbija 40')