Pripreme u Turskoj
48

Sarajevo u kontrolnom meču doživjelo težak poraz od učesnika Lige prvaka

H. H.
Nogometaši Sarajeva doživjeli su težak poraz u drugoj prijateljskoj utakmici u Antaliji protiv ukrajinskog Šahtara iz Donjecka rezultatom 4:0.

Bio je to susret koji je pokazao ogromnu razliku u kvalitetu dva tima, a ovosezonski učesnici Lige prvaka pitanje pobjednika riješili su već u prvom dijelu igre.

U 28. minuti Stepanenko je postigao izvanredan gol za 1:0, a nakon velike greške Jelića Balte na 2:0 povisio je Traore. Do isteka prvog dijela u listu strijelaca upisao se i Sudakov.

Konačnih 4:0 u 55. minuti postavio je Traore nakon prekrasne akcije Šahtara koji je igrao u najjačem sastavu.

Bordo tim će prije povratka u Sarajevo u nedjelju odigrati još jedan kontrolni susret protiv latvijske Rige.

Sarajevo - Šahtar Donjeck 0:4 (Stepanenko 28‘, Traore 33‘, 55‘, Sudakov 36‘)

Sarajevo: Šahinović; Vršajević (61. Musa), Šerbečić, Martinović (65. Trako), Salčin (65. Tomašević); Jelić Balta (56. Čirjak), Avramovski (56. Mustafić), Varešanović (61. T. Ramić), Kyeremeh (61. Guliashvili), Ziljkić (61. Džafić); Renan Oliveira (61. Čataković). Trener: Mirza Varešanović.

Šahtar Donjeck: Trubin, Traore, Bondar, Stepanenko, Sudakov, Zubkov, Mykhailichenko, Kryskiv, Bondarenko, Matviienko, Konoplia. Trener: Igor Jovićević.