105

Tok utakmice / Sarajevo - Sloboda 2:1

Na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase" igrao se meč 19. kola nogometne Premijer lige BiH između FK Sarajevo i FK Sloboda, a tekstualni prijenos meča mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.

Kraj utakmice

90' - Četiri minute sudijske nadoknade.

84' - Salčin je pokušao iz velike udaljenosti, ali lopta ide daleko preko gola.

82' - Sjajna soloakcija Tatara, ali odbrana Slobode blokira njegov pokušaj.

76' - Sarajevo odmah kreće po treći gol, Sloboda se brani u ovim trenucima.

Sarajevo - Sloboda 2:1

71' - Gooool! Sloboda postiže pogodak, strijelac je mladi Kurtalić.

70' - Mirno na Koševu, totalno je pao tempo igre, igrači kao da jedva čekaju kraj susreta.

64' - Velika šansa za Sarajevo! Velkoski je ubacio iz kornera, a Dupovac sa svega dva metra prebacio loptu preko gola.

62' - Pokušaj Slobode po desnoj strani, ali bezopasno po gol Kovačevića. Na kraju napada Fanimo je odigrao odlično u odbrani i osvojio loptu za svoj tim.

60' - Miran meč na Koševu u ovim trenucima, Sarajevo s igračem više kontorliše meč i uopšte nema sumnje da će osvojiti tri boda.

54' - Velika šansa za Sarajevo! Đokanović je izašao sam pred golmana gostiju, ali nije pogodio.

48' - Crveni karton za štopera gostiju Kenina Devedžića nakon brutalnog starta nad Tatarom.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, Sarajevo kreće s centra.

Prvo poluvrijeme

45+1' - Posljednji pokušaj u prvom poluvremenu, probao je kapiten Slobode Beganović, ali Kovačević lagano brani.

45' - Novi pritisak Sarajeva koje u finišu prvog poluvremena traži treći gol kojim bi riješilo pitanje pobjednika.

38' - Šansa za Velkoskog, šutirao je pored gola nakon centaršuta s desne strane. U međuvremenu je gostujući igrač Tomašević napustio teren zbog povrede, umjesto njega u igri je Ristić.

32' - Potpuna kontrola Bordo tima u ovim trenucima i pokazatelj zbog čega su trenutno najbolji klub u našoj državi.

29' - Nova šansa za Sarajevo, sada je Handžić šutirao, ali golman Slobode brani.

Sarajevo - Sloboda 2:0

27' - Gooooooool! Tatar postiže drugi gol, sada je asistenciju Handžića pretvorio u pogodak.

Sarajevo - Sloboda 1:0

22' - Gooooooool! Sarajevo vodi rezultatom 1:0, strijelac je Tatar nakon što je iskoristio veliku grešku gostujuće odbrane te asistenciju Velkoskog i mirno pogodio za vodstvo Bordo tima.

15' - Prva šansa za Slobodu, Osmić je šutirao ali pored gola.

12' - Tatar šutira nakon asistencije Handžića, ali bez opasnosti po gol Slobode.

7' - Sarajevo kontroliše loptu, ali još uvijek bez pravih prilika.

3' - Prvi opasan napad Sarajeva, Pidro je probio po lijevoj strani, ali nije pronašao nikog od svojih saigrača.

1' - Utakmica na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase" je počela. S centra su krenuli gostujući igrači.

16:55 - Igrači izlaze na teren, meč počinje za pet minuta.

16:40 - Posljednji meč današnjeg programa na Koševu će odigrati stari rivali Sarajevo i Sloboda. Bordo tim je već osigurao jesenji naslov, ali želi okončati godinu na najbolji mogući način.

Sarajevo je bez poraza u dosadašnjih 18 kola, a također i u kompletnoj kalendarskoj godini i svakako bi još jednom ušli u historiju bh. nogometa gotovo briljantnom polusezonom.

Sloboda najavljuje hrabru igru koju su pokazivali i u prethodnim utakmicama sa favorizovanim rivalima, ali Sarajevo je ipak veliki favorit u ovom susretu.

U ranijim mečevima, Olimpik je na svom terenu bio bolji od Radnika sa 1:0 dok je Krupa, također na svom terenu, porazila Željezničar sa 2:1.

16:30 - FK Sarajevo meč počinje u sastavu: Kovačević, Hodžić, Pidro, Velkoski, Miličević, Đokanović, Handžić, Dupovac, Sušić, Tatar i Fanimo.

Na klupi Bordo tima su: Džafić, Bešić, Mustedanagić, Rahmanović, Ramić, Islamović, Salčin, Jukić i Adukor.

FK Sloboda igra u sastavu: Kukić, Jusić, Devedžić, Uzelac, A. Beganović, Dž. Beganović, Tomašević, Kurtalić, Alić, Osmić i Predragović.

Klupa gostiju: Golubović, Salihović, Ristić, Maksimović, Pezer, Mujkić, Kadrić, Mehmedović i Kovačević.

16:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 19. kola nogometne Premijer lige BiH koja se u glavnom gradu naše države igra između Sarajeva i Slobode. Meč se igra na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase" s početkom u 17:00 sati.