Tok utakmice / Sarajevo - Široki Brijeg 2:0

K. H.
Na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase" igrao se derbi 11. kola nogometne Premijer lige BiH između Sarajeva i Širokog Brijega, a tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.

Kraj utakmice

Sarajevo - Široki Brijeg 2:0 (Handžić 39', Rahmanović 80')

90+2' - Jurilj je imao priliku da postigne utješni pogodak za goste, ali je Kovačević odbranio njegov pokušaj.

90' - Igrat će se još tri minute sudijske nadokande, pitanje pobjednika je riješeno u 80. minuti kada je Rahmanović postigao gol.

88' - Gosti su tražili kazneni udarac, ali sudija je samo odmahnuo rukom...

83' - Sarajevo sada mirno kontroliše igru i meč privodi kraju.

Sarajevo - Široki Brijeg 2:0

80' - Gooooooooool! Rahmanović postiže drugi gol za Bordo tim čime je riješio pitanje pobjednika.

75' - Velika šansa za Sarajevo, Velkoski je lijepo probio, šutirao, ali Zlomislić brani njegov pokušaj.

69' - Đokanović je postigao gol, ali je on poništen zbog nedozvoljene pozicije.

65'- Loša utakmica na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase"...

63' - Sušić izlazi iz igre, na terenu je Đokanović.

58' - Široki Brijeg je sada izvršio manji pritisak prema golu Sarajeva, ali bez prave prilike.

52' - Nova dobra šansa za Sarajevo, sada je Rahmanović šutirao, ali Zlomislić opet brani.

49' - Velika šansa za Sarajevo! Handžić je bio sam ispred gostujućeg gola, ali nije pogodio.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Prvo poluvrijeme

45' - Sami finiš prvog poluvremena...

Sarajevo - Široki Brijeg 1:0

40' - Goooool! Handžić nakon kornera pogađa za vodstvo Bordo tima.

39' - Nova šansa za Sarajevo, opet je Velkoski bio u dobroj situaciji, ali nema šuta prema golu gostiju.

35' - Miličević je šutirao iz slobodnog udarca, ali daleko pored gola.

32' - Imali su gosti iz Širokog Brijega nekoliko opasnih kontranapada, ali nijednom ozbiljnije nisu ugrozili gol Kovačevića.

30' - Igra se većinom na sredini terena, s obzirom na okolnosti, gosti se dobro drže u ovim trenucima.

20' - Velkoski je imao veliku šansu za Sarajevo! Izašao je sam ispred Zlomislića, ali mu je golman Širokog Brijega odbranio udarac.

19' - Još uvijek nema pogodaka, Sarajevo je bolji tim, ali ne mogu još uvijek postići prvi gol.

17' - Dobra šansa za Sarajevo, Velkoski je sada šutirao, lopta odlazi preko gola.

12' - Rahmanović šutira s distance, golman Širokog Brijega brani.

7' - Široki Brijeg je malo došao do igre, sada su izborili prvi korner. Nakon centaršuta, nije bilo opasnosti po gol Sarajeva.

4' - Nova velika šansa, sada je Handžić mogao pogoditi, ali nije bio precizan.

3' - Velika šansa za Sarajevo! Rahmanović je primio loptu sam u kaznenom prostoru gostiju, ali je izgubio loptu.

1' - Prvi opasan napad Sarajeva. Rahmanović je probio po lijevoj strani, ali je loše centrirao.

1' - Meč na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase" je počeo.

19:05 - Igrači u ovom trenutku izlaze na teren. Kao što je i najavljeno, utakmica će se igrati, s tim da gosti iz Širokog Brijega imaju samo 13 igrača u rosteru.

19:03 - Igrači još uvijek nisu izašli na teren.

18:50 - Tradicija utakmica ova dva rivala na Koševu je apsolutno na strani Sarajeva. Široki je posljednji put u gostima savladao Bordo tim 2017. godine u Kupu BiH, a od tada je Sarajevo zabilježilo pet pobjeda i remi. Posljednji međusobni duel igrali su krajem prošle godine, a on je protekao u znaku Mersudina Ahmetovića koji je upisao hat-trick u pobjedi 3:0.

18:45 - S druge strane, Široki je na petom mjestu, ali kao i Sarajevo ima dvije utakmice manje. I hercegovački klub utakmicu dočekuje u "odličnom" raspoloženju, barem što se tiče bodova, a nakon dvije vezane pobjede protiv Mladosti i Krupe znaju da dobrim rezultatima mogu izbiti na sami vrh.

18:40 - Bordo tim je lider na tabeli, što i ne čudi budući da igraju sjajno u posljednje vrijeme.

Nanizali su čak pet uzastopnih ligaških pobjeda (Radnik, Borac, Olimpik, Sloboda i Zrinjski), a pozitivni niz u svim takmičenjima prekinut je samo porazom od Celtica u kvalifikacijama za Evropsku ligu.

18:30 - Glavni sudija meča je Dragan Petrović iz Banje Luke, a pomoćnici su mu Sreten Udovčić i Damir Lazić. Četvrti sudija je Zoran Grbić.

18:25 - Za Sarajevo igraju:

Kovačević, Pidro, Oremuš, Rahmanović, Velkoski, Miličević, Pejović, Handžić, Dupovac, Sušić i Fanimo.

Sastav Sarajeva

18:15 - Široki Brijeg meč igra u sastavu: Zlomislić, Cipetić, Obšivač, Grgić, Ćorić, Mašić, Jurilj, Marić, Stanić, Jurić i Ikić, a na klupi, kao što možete vidjeti, imaju samo dva igrača Medića i Džidića.

Sastav Širokog Brijega

18:03 - Informacije koje dolaze sa Olimpijskog stadiona "Asim Ferhatović Hase" govore da će se meč ipak igrati u predviđenom terminu.

17:52 - Trenutno su tri opcije u igri: Prva je da se meč odigra po planu, druga da se susret odgodi za 24 sata ili da se igra u nekom drugom terminu, ukoliko se odluka promijeni, a treća opcija je da meč bude službenim rezultatom 3:0 registrovan u korist FK Sarajevo.

17:45 - Gosti iz Širokog Brijega su tražili odgodu nekoliko sati uoči početka utakmice na Koševu zbog velikog broja zaraženih igrača koronavirusom, no iz NS BiH odbili su tu mogućnost jer su zahtjev morali poslati 24 sata ranije, a u ovom trenutku imaju dovoljan broj igrača da se susret odigra (13).

17:45 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 11. kola nogometne Premijer lige BiH između FK Sarajevo i NK Široki Brijeg. Susret se igra na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase" s početkom u 19:05 sati.