72

Sarajevo se novim remijem udaljilo od titule, Slavija pobijedila Borac

Piše: N. J.
Slavija - Borac (Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Odigrane su posljednje dvije utakmice 25. kola nogometne Premijer lige BiH, koje su igrane danas od 16:30 sati. Nogometaši Sarajeva su remizirali u Prijedoru protiv ekipe Rudara, dok je Slavija u Istočnom Sarajevu pobijedila Borac.

Nogometaši Sarajeva odigrali su protiv Rudara susret bez golova, što je rezultat koji najmanje odgovara objema ekipama. Rudaru su bodovi potrebni u borbi za opstanak, a Sarajevo se ovim remijem dodatno udaljilo od Zrinjskog i Željezničara na vrhu tabele, za kojima sada zaostaju četiri boda.

Utakmica u Prijedoru bila je ispod svih očekivanja navijača Sarajeva, koje pet kola prije kraja sada ima veoma male šanse da osvoji prvenstvo.

U Istočnom Sarajevu Slavija je bila bolja od Borca, a krajnji rezultat je glasio 2:0. Đajić je domaći tim doveo u vodstvo 1:0 u 39. minuti, a konačnih 2:0 postavio je Prodanović u 86. minuti utakmice.

U prvoj današnjoj utakmici, koja je igrana u ranijem terminu, Travnik i Mladost odigrali su neriješeno 1:1.