Prijateljski meč
122

Sarajevo savladalo Olimpik, Husejinović upisao pogodak i dvije asistencije

(Foto: FK Sarajevo)
Fudbalski klub Sarajevo je danas u Trening centru na Butmiru odigrao prijateljski susret sa Olimpikom, te je zabilježio rutinsku pobjedu rezultatom 4:1.

Šef stručnog štaba Sarajeva Husref Musemić je odmarao većinu prvotimaca, te je priliku za igru od prve minute dao sljedećim igračima: Adilović, Sadiku, Pidro, Novaković, Mujakić, Radovac, Adukor, Herić, Lelić, Anđušić i Husejinović.

Sarajevo je povelo u drugoj minuti kada je Husejinović asistirao Anđušiću, a samo tri minute kasnije Herić odlično ubacuje za Novakovića koji pogađa za 2:0.

U 19. minuti Husejinović je upisao drugu asistenciju na meču, a realizator je bio Lelić. Sjajnu partiju Husejinović je krunisao pogotkom u 45+1. minuti iz penala za 4:0.

Na početku drugog poluvremena umjesto Anđušića, Husejinovića, Lelića i Adilovića u igru su ušli Liivak, Kuzmanović, Smajlagić i Kovačević.

U 70. minuti susreta Olimpik je smanjio na konačnih 4:1 kada je Osmanović pogodio iz penala kojeg je skrivio Pidro.