0

Sarajevo savladalo Laktaše, Borac Zrinjskog

Sarajevo-x.com
Sa utakmice Sarajevo - Laktaši (Foto: Fotoservis.info)
U dvije noćne utakmice šestog kola Premijer lige BiH, Sarajevo je savladalo Laktaše rezultatom 3:1, a Borac je bio bolji od aktuelnih prvaka zabilježivši pobjedu rezultatom 3:0.

Sarajevo je iskoristilo reprezentativnu pauzu odmorivši i pripremivši igrače za nastavak domaćeg prvenstva nakon odličnih nastupa u Evropi. U utakmici odigranoj pred oko 2.000 pokislih navijača, Sarajevo je na stadionu Asim Ferhatović Hase upisalo drugu ovosezonsku pobjedu na domaćem terenu.

Strijelci za Sarajevo bili su Ihtijarević, Jahović i oporavljeni Alen Škoro koji je gol postigao u svom prvom kontaktu sa loptom nakon što je u drugom poluvremenu ušao u igru. Gosti iz Laktaša poraz su ublažili pogotkom u posljednjim minutama meča.

Borac je u derbiju kola, na Gradskom stadionu u Banja Luci, savladao aktuelnog prvaka lakše nego što se očekivalo. Konačni rezultat utakmice je 3:0 za Borac.

1. Borac 6 5 1 0 12:3 16
  2. Velež 6 4 2 0 15:3 14
  3. Široki Brijeg 6 3 1 2 9:6 10
  4. Željezničar 6 2 3 1 5:4 9
  1. Modriča 6 2 2 2 10:9 8
  2. Sarajevo 5 2 2 1 7:7 8
  3. Rudar 6 2 1 3 6:6 7
  4. Laktaši 6 2 1 3 11:12 7