1. pretkolo EL
8

Sarajevo riješio pitanje prolaska dalje, Ševkija Resić na debiju postigao pogodak

Nogometaši Sarajeva vode protiv Banantsa u revanš susretu prvog pretkola Evropske lige rezultatom 3:0.

Sarajevo je bolji protivnik od početka meča, a napadi su krunisani pogotkom nakon prekida.

Velkoski je ubacio loptu iz kornera, odbrana armenske ekipe je zaspala, a Mujakić nogom iz peterca šalje loptu u mrežu za 1:0.

Nakon samo sedam minuta igre rezultat je udvostručen. Hebibović je proigrao Ahmetovića koji iskosa sa desne strane "probija" golmana gostiju Ajvazova za 2:0.

Treći pogodak za Bordo tim postigao je Ševkija Resić. Debitovao je za prvi tim u 68. minuti, a samo četiri minute su mu bile dovoljne da se upiše u strijelce. Ahmetović je uputio sjajan pas, Resić se poigrao sa odbranom gostiju i rutinski pogodio za 3:0.

Sarajevo sada u ukupnom skoru ima prednost od 5:1.