Prijateljski meč
177

Sarajevo razbilo Radnik iz Hadžića: Smajlagić postigao četiri pogotka, Crnkić ponovo zaigrao

(Foto: FK Sarajevo)
Sarajevo je u prijateljskom susretu u Butmiru razbilo Radnik iz Hadžića u prijateljskom susretu rezultatom 7:0.

Sarajevo je susret počelo u sastavu: Pavlović, Hodžić, Bekić, Adukor, Novaković, Sarić, Stanojević, Velkoski, Anđušić, Hebibović i Ahmetović.

U prvom poluvremenu Sarajevo je dominiralo, a najbliže prvom pogotku Bordo tim bio je u 25. minuti kada je Velkoski pogodio prečku.

U 31. minuti Anđušić je doveo Sarajevo u vodstvo pogotkom glavom nakon ubacivanja Velkoskog.

U drugom poluvremenu Bordo tim je istrčao u sastavu: Adilović, Sadiku, Pidro, Mujakić, Ivetić, Radovac, Rahmanović, Husejinović, Crnkić, Smajlagić i Hadžić.

Sarajevo je udvostručilo prednost u 55. minuti kada je Crnkić asistirao Hadžiću koji pogađa za 2:0. Samo dvije minute kasnije Husejinović je bio asistent, a Smajlagić strijelac za 3:0.

U posljednjih pola sata igra Radnika se u potpunosti raspala. Najprije je Smajlagić u 65. minuti pogodio za 4:0, a samo minutu kasnije postiže hat-trick za 5:0. U 75. minuti Hadžić je iz penala kojeg je izborio Crnkić pogodio za 6:0.

Konačnih 7:0 postavio je Smajlagić svojim četvrtim pogotkom na meču u 82. minuti susreta.