Važna pobjeda gostiju
7

Sarajevo razbilo Leotar i u potpunosti se uključilo u borbu za Evropu

S. G.
Nogometaši Sarajeva su današnjom pobjedom u Trebinju nad ekipom Leotara od 3:0 na najbolji način izašli iz krize i ponovo se uključili u borbu za plasman u evropska takmičenja.
Nakon iznenađujućeg domaćeg remija sa Slogom u Zenici u prošlom kolu, pobjeda se za Bordo tim u ovom meču nametala kao imperativ, a taj su cilj izabranici Mirze Varešanovića i ispunili.

Domaći su bili ti koji su agresivnije krenuli u ovaj duel i više su pokazali na startu susreta.

Bili su čest gost pred golom Dizdarevića, no osim sporadičnih pokušaja nisu uspjeli ozbiljnije da ugroze goste.

Sarajevo je nakon toga konsolidovalo svoje redove i težište igre prebacila na stranu Leotara, a s tim je stigao i pogodak.

Džafić je sjajno probio sa strane i ubacio, a Ziljkić na sjajan način matirao golmana Puletića.

Do kraja prvog dijela Ziljkić je nakon sjajne pete Avramovskog mogao udvostručiti prednost, no ostalo je 0:1.

U nastavku Sarajevo je nastavilo sa napadima, a kao plod takve igre stigla su još dva pogotka u mreži Trebinjaca.

U 59. minuti Martinović je glavom pogodio nakon kornera koji je izveo Vrančić za veliko slavlje gostujućih navijača koji su u velikom broju stigli na stadion Police.

Pred sami kraj susreta Brazilac Oliveria je postigao jedan od najljepši golova sezone kada je pogodio sa nekih 25 metara za konačnih 3:0 i velika tri boda Sarajeva.

Bordo tim je ostao šesti sa 39 bodova i svega dva manje od četvrte pozicije koja naredne sezone najvjerovatnije vodi u Ligu konferencija ukoliko Zrinjski osvoji Kup BiH.