Sarajevo povelo u Mostaru pa doživjelo debakl u derbiju od Zrinjskog

D. P.
Veliko slavlje nogometaša Zrinjskog (Foto: G. Š./Klix.ba)
(Foto: G. Š./Klix.ba)
Nogometaši Zrinjskog napravili su preokret i razbili su Sarajevo u derbiju devetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Konačan rezultat glasio je 4:1 za Mostarce.
Sarajevo je odlično ušlo u derbi. U 17. minuti Nardin Mulahusejnović šalje upotrebljivu loptu u peterac koju u gol pretvara Dal Varešanović.

No, tu je Bordo tim stao. Zrinjski je prebacio u višu brzinu i razbio goste već do poluvremena.

Prvo je Nemanja Bilbija u 23. minuti poravnao s bijele tačke, da bi samo devet minuta kasnije potpuni preokret donio Igor Savić.

Do odlaska na odmor pogodio je i Mario Ćuže za 3:1. Tim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme.

U 68. minuti odigrao je Zrinjski sjajnu akciju, a Bilbija postiže svoj drugi gol nakon asistencije Almira Bekića.

Do kraja je moglo biti ubjedljivije, ali je udarac Karla Kamenara odbranio Muhamed Šahinović. Ostalo je 4:1 tako da je Zrinjski ponovo deklasirao Sarajevo u Mostaru, drugi put uzastopno.

U drugom meču dana Široki Brijeg je rezultatom 2:0 savladao Borac.

Oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu. Branimir Barišić je doveo domaćina u vodstvo u 32. minuti, da bi Bože Vukoja s bijele tačke postavio konačnih 2:0 šest minuta kasnije.

Rezultati i strijelci:

Zrinjski - Sarajevo 4:1 (Bilbija 23', 68', Savić 32', Ćuže 40' / Varešanović 17')

Široki - Borac 2:0 (Barišić 32', Vukoja 38')