Prijateljski meč
27

Sarajevo pobjedom nad Rudarom okončalo zimske pripreme

Nogometaši Sarajeva pobijedili su u Trening kampu u Butmiru u generalnoj provjeri pred nastavak prvenstva ekipu Rudara iz Kaknja rezultatom 4:2.

Iako je bilo dobrih prilika u prvom poluvremenu, na pogodak se čekalo sve do 38. minute kada je Rahmanović pogodio stativu, a na odbijenu loptu natrčao Ahmetović i pospremio je u mrežu za vodstvo Bordo tima.

Samo pet minuta kasnije Rudar je izjednačio preko Kovača, ali slavlje je kratko trajalo jer je Velkoski ubrzo iz penala pogodio za 2:1 na poluvremenu.

Već u šestoj minuti nastavka prednost Sarajeva je uvećao Šišić, ali Rudar nije odustajao te ih je Mušija svojim golom ostavio u igri.

Konačnih 4:2 postavio je Šišić nakon greške gostujućeg golmana pred sami kraj meča.

Inače, Husref Musemić se odlučio za postavu: Kovačević, Lazić, Mujakić, Hebibović, Pidro, Stanojević, Crepulja, Rahmanović, Tatar, Velkoski i Ahmetović.