0

Sarajevo na Koševu savladalo Rudar

NINA
Tek u sudačkoj nadoknadi Sarajevo je na Koševu danas došlo do pobjede nad Rudarom. Po isteku regularnih 90 minuta rezultat je glasio 1:1, a radost domaćim navijačima tri minute kasnije je donio Stoiljković.

Početak susreta donio je otvorenu igru - već u sedmoj minuti Šarić je zamalo zakasnio na centaršut Pehlića s desne strane, a samo tri minute kasnije gosti su uzvratili preko Simikića, čiji udarac brani Alaim.

U 16. minuti Bordo tim je poveo - Muharemovićev centaršut s desne strane Šarić je glavom proslijedio iza leđa Krsmanovića. Da nije slabo reagirao na ubačaj Hadžića, Šarić je malo kasnije mogao svojima donijeti novu radost. Priliku za povećanje vodstva domaćih u 27. minuti propustio je i Pehlić, čiji udarac s linije izbacuje Janjić.

Na odmor se otišlo s rezultatom 1:0, a onda u 55. minuti gosti dolaze do izjednačenja - Simikić je iskoristio nesporazum Muharemovića i Hadžića i loptu poslao u mrežu nemoćnog Alaima. Nakon toga, Adis Kapetanović slabo reagira u dva navrata - njegovi udarci glavom u 70. i 74. minuti odlaze preko prečke, pa se podjela bodova na Koševu činila sve izvjesnijom.

Nervoza domaćih kulminirala je jednim nesportskim potezom Hadžića, kojeg sudac Zrnić u 89. minuti šalje u svlačionicu. No, uzbuđenjima tu nije bio kraj - tri minute po isteku 90 minute nakon Osmanhodžićeva centaršuta golmanu Krsmanoviću je u duelu s Pehlićem ispala lopta, pa Stoiljkoviću nije bilo teško pogoditi nebranjena gol. Iako su ostvarili pobjedu Sarajlije su s Koševa ispraćene zvižducima.

Priliku za iskupljenje sigurnijom igrom izabranici Edina Prljače imat će u posljednjem kolu jesenskog dijela prvenstva kada ugošćuju Orašje, dok će Rudar gostovati u Banovićima.

Sarajevo - Rudar 2:1 (1:0)

SARAJEVO - Stadion ''Asim Ferhatović Hase'' - Koševo. Gledatelja: 250. Glavni sudac: Siniša Zrnić (Zenica) – 6,5. Strijelci: 1:0 - Šarić (16), 1:1 - Simikić (55), 2:1 -Stoiljković (90+3).

SARAJEVO: Alaim 6, Muharemović 6 (od 58. Stoiljković 6), Hadžić 5,5, Zukić 6, Idrizović 5,5, Berberović 6, Ihtijarević 5,5, Janjoš 6, Ad. Kapetanović 6 (od 64. As. Kapetanović 5,5), Pehlić 5,5, Šarić 6 (od 73. Osmanhodžić ). Trener: Edin Prljača.

RUDAR: Krsmanović 6, Komnenić 5,5, Janjić 6 (od 46. Đukanović 5,5), Stevanović (od 28. Mičić 5), Ozren 5,5, Gavarić 5, Simikić 6, Žižović 5,5, Vranjković 5,5, M. Jevtić 6, Novaković 5,5. Trener: Miroslav Simić.

Žuti kartoni: Muharemović (Sarajevo), Vranjković, M. Jevtić (Rudar). Crveni karton: Hadžić (89).