52

Sarajevo izgubilo od Ljubuškog u prvom pripremnom meču

E. B.
Nogometaši Sarajeva neuspješno su počeli pripreme za proljetni dio sezone u Premiejr liigi BiH.

Bordo tim je u Ljubuškom igrao protiv istoimenog člana trećeg ranga bosanskohercegovačkog nogometa, a domaća ekipa je slavila rezultatom 2:0.

Vinko Marinović je na teren od prve minute poslao najjači sastav, a od prve minute Bordo tim je napadao. No, golmana gostiju nisu uspjeli savladati Velkoski, Ahmetović i Lazić, a potom je posljednjenavedeni u 23. minuti skrivio penal igravši rukom u svom kaznenom prostoru,

Siguran realizator najstrožije kazne bio je Buhač za 1:0.

Do kraja poluvremena šanse za Bordo tim propustili su Rahmanović, Milanović i Pidro, a Buhač je na drugoj strani propustio udvostručiti prednost Ljubušaka.

U drugom poluvremenu obje ekipe su igrale u rezervnim sastavima, a pet minuta prije kraj susreta Lauc je prelijepim pogotkom iz slobodnog udarca postavio konačnih 2:0.