Prijateljski meč
16

Sarajevo izgubilo od Astane, Lodvinenko pogodio dva puta nakon kornera

Nogometaši Sarajeva izgubili su u prijateljskom susretu od Astane rezultatom 2:0.
Bordo tim je protiv kazahstanske ekipe počeo u sastavu: Kovačević, Hebibović, Pidro, Lazić, Mujakić, Stanojević, Crepulja, Tatar, Velkoski, Halilović i Ahmetović.

Astana je povela nakon pola sata igre. Nakon kornera golman Kovačević je katastrofalno pogriješio i pogrešno procijenio let lopte, a Lodvinenko je lagano pogodio prazan gol za 1:0.

U finišu susreta Sarajevo je imalo tri dobre prilike, no Halilović, Tatar i Kapić nisu bili precizni.

U 55. minuti najbolju priliku za Bordo tim imao je Ahmetović koji je sa pet metara nakon ubačaja iz kornera Velkoskog glavom šutirao preko gola.

Astana je i do drugog pogotka stigla nakon kornera, a i ovaj put je u 65. minuti pogodi Lodvinenko za konačnih 2:0.

Ovo je bio prvi poraz lidera Premijer lige BiH na pripremama u Turskoj.