2

Sarajevo i Sloboda neriješeno

Sarajevo-x.com/FENA
Sa utakmice Sarajevo - Sloboda (Foto: Feđa Krvavac/Fotoservis)
U derbi susretu prvog kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine Sarajevo i Sloboda su odigrali neriješeno 1:1 (0:1).

Gosti su došli u vodstvo u 7. minuti golom Muhameda Mujića, a konačnih 1:1 postavio je Damir Hadžić u 72. minuti.

Susret je odigran na stadionu Asim Ferhatović Hase pred oko 5.000 gledalaca, a sudio je Ognjen Valjić iz Banje Luke.

Susret je, inače, protekao u dominaciji domaćih nogometaša, koji su imali nekoliko prilika za pogodak, ali nisu uspjeli doći do pobjede.

Sloboda je povela u 7. minuti nakon brzog kontranapada. Muhamed Mujić izašao je sam pred golmana Sarajeva Alaima i poslao loptu u lijevi ugao njegovog gola.

Nakon primljenog gola Sarajevo je potpuno preuzelo inicijativu, dok su se gosti orjentirali isključivo na čuvanje vlastite mreže.

Sarajevo je prvu priliku imalo u 14. minuti preko Avdića koji je pogodio stativu, dok je tri minute kasnije Janjoš zatresao prečku. Okvir gola Slobode pogodio je i Rizvanović u 52. minuti.

Sarajevo je do izjednačujućeg gola došlo u 72. minuti preko Hadžića, koji je iskoristio asistenciju Avdića i s pet metara zatresao mrežu.

Rezultati 1. kola nogometne Premijer lige BiH:

Laktaši - Borac 0:2 Leotar - Rudar 1:0 Zvijezda - Zrinjski 2:0 Velež - Travnik 5:0 Čelik - Željezničar 0:1 Olimpik - Modriča 2:2 Sarajevo - Sloboda 1:1

Susret Široki Brijeg - Slavija je odgođen.

Parovi drugog kola (8. i 9. augusta): Željezničar - Široki Brijeg, Modriča - Sarajevo, Slavija - Zvijezda, Borac - Leotar, Sloboda - Laktaši, Velež - Olimpik, Travnik - Zrinjski, Rudar - Čelik.