Kup BiH
39

Sarajevo i Mladost remizirali na Koševu, odluka o finalisti past će u revanšu

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Nogometaši Sarajeva i Mladosti odigrali su na Koševu neriješeno 1:1 u prvoj utakmici polufinala Kupa Bosne i Hercegovine.

Gosti iz Doboja kod Kaknja šokirali su domaće navijače golom u 12. minuti utakmice, a strijelac je bio Kuzmanović.

Bordo tim nakon primljenog gola preuzeo je inicijativu, a golu Mladosti redom su prijetili Hebibović, Duljević i Rustemović.

Igrači Mehmeda Janjoša do izjednačenja stigli su pred sami odlazak na odmor kada je Ahmetović pogodio glavom na ubačaj Bekića.

Domaći su u nastavku izvršili nekoliko izmjena te krenuli znatno ofanzivnije ka golu Mladosti iz čega se izrodila velika prilika Sarića, koju je odbranio golman Velić.

Uzvratila je i Mladost u 72. minuti kada je Ramović pogodio prečku gola Sarajeva.

Mogao je Ahmetović kreirati potpuni preokret osam minuta prije kraja meča, ali nije uspio postići gol sa svega četiri metra pa je utakmica okončana neriješenim rezultatom.

Navijači Sarajeva i na ovoj utakmici napravili su sjajnu atmosferu uz neizastovnu pirotehniku.