8

Sarajevo golovima Hebibovića i Novakovića savladalo Široki Brijeg

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Fudbaleri Sarajeva pobijedili su na Koševu u okviru 21. kola Premijer lige BiH ekipu Širokog Brijega s uvjerljivih 2:0.

Već u 7. minuti Bordo klub je došao u vodstvo. Hebibović se sjajno snašao u šesnaestercu i postigao gol od stativu za oduševljenje domaćih navijača.

Sarajevo je nastavilo sa žestokim napadima. Prvo je dobar šut uputio Duljević, a onda je Bilobrk sjajno odbranio udarac Hebibovića.

Duljević je imao još jednu šansu u 37. minuti, a uzvratili su gosti preko Lončara, čiji udarac fantastično brani Pavlović.

Drugo poluvrijeme otvaraju dvije sjajne šanse za goste. Prvo je Barišić uputio dobar šut, a onda je Pavlović spasio Sarajevo nakon šuta Krstanovića.

Hebibović je u 68. minuti imao odličnu šansu, ali viđen je nevjerovatan promašaj strijelca prvog gola za Bordo klub.

Ipak, dvije minute kasnije Novaković je udvostručio prednost Sarajeva nakon prekida i time postavio konačan rezultat od 2:0.

Sarajevo je unatoč pobjedi ostalo na drugom mjestu Premijer lige BiH s dva boda zaostatka u odnosu na lidera Zrinjskog, dok je Široki Brijeg na sedmoj poziciji.