Polako dižu formu
278

Sarajevo deklasiralo prvaka Albanije u prijateljskom susretu

Prvak BiH u nogometu, ekipa FK Sarajevo, deklasirala je prvaka Albanije Partizani u prijateljskom susretu koji je odigran u Sloveniji rezultatom 5:1.

Bordo tim je odigrao furiozno prvo poluvrijeme, a nakon prvih 45 minuta izabranici Husrefa Musemića imali su prednost od 4:0.

Tatar je u sedmoj minuti pogodio za 1:0, u 39. minuti je Ahmetović postigao drugi gol, da bi do kraja prvog poluvremena Sarajevo preko Tatara i Šišića stiglo do velikog vodstva od 4:0.

Musemić je u nastavku meča pružio šansu drugim igračima, što je tim iz Albanije iskoristio i golom Reinalda u 75. minuti smanjuje na 4:1, ali konačnih 5:1 postavio je Mustafić u samom finišu meča.

Sarajevo je prvi prijateljski meč igralo protiv Mladosti, a naredni susret je u srijedu sa Slovackim.