Trijumf u Lukavcu
250

Sarajevo bez problema s Radničkim, u osmini finala Kupa igrat će protiv Krupe

Slavlje nogometaša Bordo tima (Foto: FK Sarajevo)
Nogometaši Sarajeva plasirali su se u osminu finala Kupa Bosne i Hercegovine nakon što su danas u Lukavcu savladali Radnički rezultatom 4:0.

Bordo tim je od prvog sudijskog zvižduka krenuo žestoko sa željom da što prije riješi utakmicu, ali malo je ko očekivao da će već nakon tri minute biti 0:2 na semaforu.

Handžić je u prvoj minuti donio prednost Sarajevu, a gotovo u narednom napadu Hebibović je udvostručio vodstvo.

Raspoloženi Hebibović je u 20. minuti postigao svoj drugi, a treći pogodak za Bordo tim, dok je Sarajevo prije odlaska na odmor stiglo i do četvrtog gola preko Rahmanovića.

I Radnički je postigao pogodak u prvom poluvremenu, ali je on poništen pa se na odmor otišlo s rezultatom 0:4.

U nastavku je Sarajevo svjesno odigralo s manjim intenzitetom pokušavajući se sačuvati od eventualnih povreda pa promjene rezultata više nije bilo.

Sarajevo će u osmini finala igrati protiv Krupe koja je također danas ostvarila uvjerljivu 4:0 pobjedu na gostovanju u Trebinju kod Leotara.

Rezultati:

Leotar - Krupa 0:4 (Blažević 15', Palić 25', 40', Mandić 74') Radnički - Sarajevo 0:4 (Handžić 1', Hebibović 3', 20', Rahmanović 37')