Najveća gostujuća pobjeda
0

FOTO / Sarajevo bez podrške navijača zabilo četiri gola

Sarajevo-x.com
FK Sarajevo je na gostovanju u Istočnom Sarajevu protiv Slavije ostvarilo najveću gostujuću pobjedu u Premijer ligi ove sezone sa 4:0.
Igrači bordo tima odigrali su odličnu utakmicu, iako nisu imali tradicionalno veliku podršku svojih navijača na stadionu u Lukavici. Ubjedljivom gostujućom pobjedom Sarajevo je napravilo veliki korak ka osvajanju mjesta koje vodi u evropska takmičenja naredne sezone.

Prvi pogodak za tim sa Koševa postigao je Alen Škoro fenomenalnim udarcem sa preko 30 metara od gola Dujkovića u 13. minuti susreta.

Dobru igru Sarajeva i terensku inicijativu udvostručio je Džakmić golom nakon odlične akcije i duplog pasa. Džakmić je sa desetak metara pogodio gol domaćina za veliko vodstvo.

Bordo ekipa je u nešto lošijem drugom poluvremenu uspjela postići nova dva gola.

Prvo je pogodio Torlak u 56. minuti, da bi tačku na i stavio Kenan Handžić golom u posljednjoj minuti susreta.