Evropska liga
152

Tok utakmice / Sarajevo - Atalanta 0:8

Nogometaši Sarajeva ostvarili su fantastičan rezultat u prvom meču 2. pretkola Evropske lige protiv Atalante u Italiji (2:2) i s velikom nadom dočekat će talijansku ekipu u uzvratnom meču koji se igra na Koševu.

Kraj

87' - Barrow je sada kompletirao hat-trick. Nevjerovatnih 8:0 za Atalantu.

80' - Atalanta je malo povukla ručnu i trenutno se igra odvija između dva kaznena prostora.

71' - Barrow postiže sedmi pogodak za Atalantu....

66' - Nova prilika za goste iz Italije, Pavlović sada brani udarac Gosensa.

65' - Velskoski je sada pokušao ugroziti gol Atalante, ali je iz slobodnog udarca šutirao pored gola.

60' - Opasno je bilo pred golom Sarajeva, ali odbrana je ovaj put izbacila loptu.

57' - Opasan napad Sarajeva sad, Hebibović je šutirao lijevom nogom, ali golman Atalante brani njegov udarac.

54' - Korner za Sarajevo, ali bez veće opasnosti po gol gostiju.

52' - Još jedna loša reakcija Pavlovića, Atalanta vodi s nevjerovatnih 6:0 na Koševu, strijelac pogotka je Barrow.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na Koševu.

Kraj prvog poluvremena

42' - Šišić je sada šutirao s distance, ali golman Atalante lagano brani.

39' - Ahmetović autogol, 0:5 za Atalantu...

38' - Nešto oštrija igra sada nogometaša Sarajeva koji su očigledno razočarani zbog velikog vodstva gostiju.

29' - Gooooool! Papu Gomez postiže još jedan spektakularan pogodak i donosi prednost od 4:0 za Atalantu.

23' - Atalanta je prestala s napadima prema golu Sarajeva. Muk na tribinama nakon šokantna tri pogotka u prvih 18 minuta.

18' - Gooooool! Atalanta je postigla i treći pogodak, ovaj put strijelac je Masiello.

15' - Gooooool! Papu Gomez postiže fantastičan pogodak s nekih 25 metara i dovodi Atalantu u veliku prednost. On je s lijeve strane ušao u sredinu, a onda silovitim udarcem matira ovaj put nemoćnog Pavlovića.

13' - Nešto mirniji period utakmice sada, bez pravih prilika na jednoj i drugoj strani.

7' - Pidro je sada probio po lijevoj strani, ali njegov centaršut odlazi u gol-aut.

4' - Gooooooool! Prvi korner na meču za Atalantu i gosti su odmah stigli u vodstvo. Strijelac pogotka je Palomino.

3' - Slobodan udarac za Sarajevo s lijeve strane, ali je odbrana Atalante izbacila loptu.

2' - Atalanta je od prve minute preuzela kontrolu nad loptom.

1' - Počeo je meč na Koševu. Prvi s centra krenuli su gostujući igrači.

20:10 - Ekipa Sarajeva večeras će imati paklenu podršku s tribina sada već dobro ispunjenog stadiona Koševo.

20:08 - I u ovom meču Atalanta je favorit, ali Sarajevo sada ima mnogo veće šanse nego prije prve utakmice. Bordo timu večeras za plasman u 3. pretkolo odgovaraju i dva remija (0:0 i 1:1).

20:05 - Za Sarajevo igraju: Pavlović, Hebibović, Dupovac, Mujakić, Pidro, Adukor, Rahmanović, Šišić, Halilović, Velkoski i Ahmetović.

Na drugoj strani za goste iz Bergama će igrati: Berisha, Toloi, Palomino, Masiello, Hateboer, Pessina, Freuler, De Roon, Gosens, Barrow, Gomez.

20:02 - Petnaestak minuta prije početka susreta na tribinama stadiona "Asim Ferhatović Hase" se nalazi otprilike 17.000 gledatelja, uključujući i nekoliko stotina navijača Atalante koji su smješteni na južnoj tribini.

20:00 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos druge utakmice 2. pretkola Evropske lige između Sarajeva i Atalante. Prvi meč u Italiji završen je rezultatom 2:2 i izabranici Husrefa Musemića imaju historijsku priliku da savladaju tim iz Serije A. Meč se igra na stadionu "Asim Ferhatović Hase" s početkom u 20:15 sati.