La Liga
10

Santi Mina s dva pogotka donio pobjedu Valenciji protiv Real Sociedada

Ekipa Valencije savladala je Real Sociedad na svojoj Mestalli u meču 25. kola španske La Lige, a konačni rezultat na kraju je glasio 2:1.

Šišmiši su u vodstvo stigli u 34. minuti. Bivši defanzivac Barceloen Montoya centrirao je s desne strane, a na pravom mjestu bio je Mina koji pogađa za 1:0.

To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena, a onda u devetoj minuti nastavka Oyarzabal postiže pogodak za poravnanje.

Valencija je nakon toga svim silama krenula prema golu gostiju iz Baskije kako bi osvojila tri boda, a strijelac za pobjedu bio je Santi Mina koji je postigao drugi pogodak.

Nakon toga, Sociedad je pokušao stići do jednog boda, a priliku za novo poravnanje propustili su Canales i Orgilles u 80. minuti.

Do kraja meča nije bilo pogodaka, pa je Valencija ovom pobjedom stigla do 49. boda u ovoj sezoni.