Derby della Lanterna
1

Sampdoria savladala Genou, Zukanović igrao 90 minuta

Ekipa Sampdorije pobijedila je Genovu u velikom gradskom derbiju rezultatom 2:0 u meču 11. kola talijanske Serije A.

Sampdoria je u vodstvo stigla u 24. minuti kada je Gaston Ramirez pobjegao Zukanoviću i loptu poslao u nebranjeni dio mreže golmana Perina za veliko slavlje gostujućih igrača.

U drugom poluvremenu Genoa je pokušala stići do poravnanja, ali je konačnih 2:0 postavio Fabio Quagliarella u 84. minuti susreta.

Zanimljivo, ovo je treća pobjeda Sampdorije protiv gradskog rivala u nizu, a posljednju pobjedu Genoa je upisala 8. maja 2016. godine kada su slavili rezultatom 3:0.

Ervin Zukanović na terenu je proveo svih 90. minuta, a nakon ovog poraza, njegova Genoa ostala je na samo šest osvojenih bodova, dok je Sampdoria s ova tri boda zadržala šestu poziciju sa osvojena 23 boda.