5

Sampdoria savladala Bolognu nakon velikog preokreta

Fudbaleri Sampdorije nakon velikog preokreta savladali su Bolognu u okviru 24. kola italijanske Serije A rezultatom 3:1.

Već prve dvije velike šanse najavile su izjednačenu utakmicu. Napadač Sampdorije Muriel umalo je doveo domaće u vodstvo, a sedam minuta kasnije uzvraća mu Donsah koji pogađa stativu.

Džemaili u 18. minuti dovodi Bolognu u vodstvo nakon što je iskoristio lijepu asistenciju Verdija.

Sampdoria je mogla izjednačiti preko Quagliarelle, ali se na odmor otišlo s minimalnom prednošću Bologne.

Domaći su žestoko krenuli u nastavku. Prvo je golman Bologne Da Costa dobro odbranio udarac koji je uputio Fernandes, a Praet nije imao sreće prilikom udarca u 68. minuti meča.

Bologna je iskoristila ofanzivnu igru domaćih pa je dva puta zaprijetila iz kontranapada. Golman Sampdorije Viviano je fantastično odbranio udarac Umara, a Verdi je u 72. minuti pogodio prečku.

I kada su skoro svi upisali tri boda Bologni, domaći su napravili nevjerovatan preokret u samo šest minuta.

Prvo je Muriel bio strijelac iz penala, a onda je Schick pogodio na asistenciju Đuričića. Dvije minute prije kraja meča fudbaler Bologne Mbaye je postigao autogol.

Sampdorija je zahvaljujući današnjoj pobjedi preskočila Chievo i sada je desetoplasirana ekipa Serije A, dok je Bologna pala na 15. poziciju.