0

Sampdoria na krilima Fernandesa uvjerljiva protiv Pescare

Fudbaleri Sampdorije savladali su na svom terenu u okviru 27. kola Serije A ekipu Pescare s rezultatom 3:1.

Domaći su poveli u 18. minuti kada je Fernandes morao samo skrenuti loptu u praznu mrežu nakon dodavanja Muriela.

Ipak, na odmor se odlazi sa poravnatim rezultatom. Benali je odlično dodao i Cerri je imao lagan posao da postigne izjednačujući gol.

Fernandes je u 58. minuti pokazao odličnu tehniku i lijepo centrirao u šesnaesterac, gdje je Quagliarella postigao gol glavom nisko po sredini gola.

Schick je deset minuta kasnije potvrdio pobjedu domaćih golom na asistenciju danas sjajnog Fernandesa.

Sampdoria je s ovom pobjedom prestigla Torino i sada je devetoplasirana ekipa Serije A, dok je Pescara zakovana za dno tabele.