Serie A
0

Sampdoria ispala u drugu ligu

U pretposljednjem 37. kolu talijanske Serije A saznala su se sva imena klubova koji će iduće sezone igrati u drugoj ligi, Seriji B. Bariju i Bresciji se, iznenađujuće, priključila Sampdoria.

Prošle je sezone Sampdoria s Cassanom i Pazzinijem u timu završila kao četvrta, te je igrala kvalifikacije Lige prvaka, u kojima im je u zadnjem pretkolu put prema tom elitnom takmičenju pripriječio bremenski Werder. No, u nastavku sezone Sampdoria je bila poprište mnogih svađa unutar kluba (Cassano je otišao u Milan, a Pazzini u Inter), a sve je završilo gorkim nedjeljnim porazom od Palerma na domaćem travnjaku 2-1.

Taj poraz, kao i pobjeda Leccea kod davnog davljenika Barija 2-0, je ispisala scenarij po kojem Sampdoria seli u drugu ligu.

U nedjelju se od mogućnosti novog igranja Lige prvaka oprostila Roma. Poraženi su kod Catanije 2-1, makar su Rimljani vodili sve do 78. minute. No, tada je Bergessio izjednačio, a u zadnjoj minuti je Gomez donio slavlje domaćoj ekipi.

Udinese je pobijedio u gostima Chievo 2-0 i opet je na četvrtom mjestu, te će u posljednjem kolu, protiv prvaka Milana na Friuliju, pokušati osigurati kvalifikacije Lige prvaka. Suparnik za to im je Lazio.

Giovinco, nekadašnji igrač Juventusa, je potopio "svoju" ekipu u prvom dijelu sezone, a isto je učinio ove nedjelje. Bio je jedini strijelac na utakmici Parme i Juventusa (1-0), pa su sada šanse Torineza za izlazak u Evropsku ligu svedene na minimum.

Serie A, 37. kolo:

Catania - Roma 2-1 (Bergessio 78, Gomez 90 / Loria 14) Parma - Juventus 1-0 (Giovinco 64) Sampdoria - Palermo 1-2 (Biabiany 50 / Miccoli 45, Pinilla 86) Chievo - Udinese 0-2 (Isla 28, Asamoah 76) Cesena - Brescia 1-0 (Giaccherini 60) Bari - Lecce 0-2 (Jeda 52, Masiello 80-ag) Fiorentina - Bologna 1-1 (Cerci 20 / Ramirez 50) Napoli - Inter (kasnije)

1. Milan 37 24 9 4 65:24 81
  2. Inter 36 22 6 8 65:40 72
  3. Napoli 36 21 5 10 56:36 68
  4. Udinese 37 20 5 12 65:43 65
  5. Lazio 37 19 6 12 51:37 63
  6. Roma 37 17 9 11 56:51 60
  7. Juventus 37 15 12 10 55:45 57
  8. Palermo 37 17 5 15 57:60 56