U dobroj formi
18

Samir Memišević strijelac u pobjedi Groningena protiv Excelsiora

Samir Memišević
Nogometaši Groningena pobijedili su na svom stadionu u okviru 33. kola holandske Eredivisie ekipu Excelsiora rezultatom 4:0.

Mreže na današnjem meču mirovale su sve do 42. minute kada je Van Weert doveo domaću ekipu u vodstvo.

U sudijskoj nadoknadi Groningen je udvostručio prednost, a strijelac je bio bh. reprezentativac Samir Memišević nakon asistencije Ajdina Hrustića, reprezentativca Australije koji također ima bh. porijeklo.

Doan je u 71. minuti iskoristio dodavanje Van Nieffa za visokih 3:0, a konačan rezultat postavio je sjajni Van Weert dvije minute kasnije.

Memišević je igrao do 67. minute za Groningen, a ovo mu je bio prvi ovosezonski pogodak za ekipu.

Groningen je s današnjom pobjedom prestigao Willema II i trenutno su na 12. poziciji Eredivisie, dok je Excelsior na desetom mjestu.