Serie A
0

Samdoria porazila Juventus u posljednjem kolu, Pjanić s klupe gledao zadnji meč Allegrija

Ekipa Sampdorije porazila je Juventus rezultatom 2:0 u posljednjem meču 38. kola italijanske Serije A, a ovaj susret ujedno je bio i posljednji za trenera Stare dame Massimiliana Allegrija.

Ovaj stručnjak prošlog vikenda oprostio se od navijača u Torinu, ali do kraja prvenstva ostalo je još jedno kolo u kojem je novi/stari prvak Italije gostovao Sampdoriji.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a sve vrijedno pomena desilo se u drugom poluvremenu, odnosno u samom finišu meča.

Igrala se 84. minuta kada je bivši nogometaš Sassuoloa i Rome, Gregoire Defrel, iskoristio asistenciju Manola Gabbiadinija i pogodio za 1:0, a konačnih 2:0 postavio je Caprari u 91. minuti meča.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić nije igrao u ovom susretu, a on je svih 90 minuta pregledao s klupe za rezervne igrače.