25

Salzburg izgubio pred domaćim navijačima nakon 53 utakmice bez poraza

F. Z.
Salzburg poražen (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Salzburga večeras su poraženi pred domaćim navijačima od LASK-a iz Linza rezultatom 3:2 u 19. kolu austrijske Bundeslige, a to je prvi poraz ove ekipe na Red Bull Areni u domaćem prvenstvu od novembra 2016. godine.

Gosti su nakon 25 minuta igre imali prednost rezultatom 2:0, a pogotke za LASK postigli su Frieser i Holland. Do odlaska na odmor domaćin je uspio smanjiti rezultat golom Okugawe. Ostalo je nakon prvih 45 minuta 2:1 za ekipu iz Linza.

U 56. minuti susreta gosti su došli do trećeg pogotka, a svoj drugi pogodak na utakmici postigao je Frieser. Domaćin je do kraja preko Mwepua uspio samo smanjiti rezultat.

Prva je to izgubljena utakmica Salzburga u austrijskoj Bundesligi na domaćem terenu nakon 53 odigrana susreta bez poraza. Ostvarili su u tom periodu 44 pobjede i devet poraza, prosječno su osvajali 2.67 bodova. Postigli su 152 pogotka, a primili 32. U samo tri utakmice nisu uspjeli postići pogodak.