Povratak bh. igrača
372

Salihović odigrao utakmicu za Hoffenheim i postigao četiri gola, mogao bi potpisati ugovor

Nekadašnji reprezentativac BiH Sejad Salihović (32) mogao bi ponovo zaigrati za Hoffenheim u Bundesligi, piše njemački Bild. Danas je odigrao prijateljsku utakmicu te je u pobjedi nad Friedrichshagenerom postigao četiri gola.

Salihović se priključio treninzima druge ekipe Hoffenheima u augustu u namjeri da oživi svoju karijeru nakon što se oporavio od povrede koju je zadobio dok je bio član švicarskog St. Gallena.

Danas je odigrao prijateljsku utakmicu u kojoj je Hoffenheim pobijedio Friedrichshagener SV rezultatom 18:0. Bio je u startnoj postavi te je postigao četiri pogotka. Prvo je u 14. minuti pogodio iz penala za 4:0, a onda je šest minuta kasnije postigao pogodak za 5:0. Do kraja prvog poluvremena se još jednom upisao na listu strijelaca i to u 44. minuti kada je svojim golom povisio vodstvo Hoffenheima na 11:0.

U drugom poluvremenu jeSejad još jednom pogodio mrežu Friedrichshagenera, bilo je to u 62. minuti za 14:0. Njegov tim je utakmicu završio visokom pobjedom rezultatom 18:0.

Da li je Sejad zadovoljio kriterije trenera nekadašnjeg kluba te da li će dobiti ugovor, saznat ćemo uskoro.