Premiership
103

Salah i Van Dijk donijeli pobjedu Liverpoolu u Wolverhamptonu

Liverpool je nastavio nizati pobjede. Sedmu uzastopnu Redsi su upisali na gostovanju kod Wolverhamptona na startu 18. kola engleskog Premiershipa rezultatom 2:0.

U 18. minuti gosti sa Anfielda su stigli u vodstvo. Nakon brze akcije po desnoj strani Fabinho je odigrao pas po zemlji do Mohameda Salaha koji iz prve vanjskim dijelom kopačke matira Rui Patricija za 1:0.

Konačni udarac Redsi su Wolvesima zadali u 68. minuti susreta. Salah je milimetarski precizno poslao loptu u peterac domaće ekipe, a Virgil Van Dijk je samo dotakao loptu i ubacio je u mrežu za konačnih 2:0.

Salah je svoju odličnu partiju mogao krunisati barem još jednim pogotkom u 84. i 90+1. minuti, no njegove udarce u situacijama jedan na jedan je odbranio golman Wolvesa.

Liverpool je i dalje ostao jedina neporažena ekipa u prvenstvu sa četiri boda prednosti nad Manchester Cityjem koji sutra dočekuje Crystal Palace.