Premiership
51

Salah donio pobjedu Liverpoolu protiv Brightona i prvo mjesto na tabeli

Ekipa Liverpoola pobijedila je Brighton minimalnim rezultatom 1:0 u posljedjem meču subotnjeg progarma 3. kola engleskog Premiershipa.

Liverpool je bolje otvorio meč, imali su nekoliko opasnih napada prema golu Galebova, a prvu pravu priliku u pogodak je pretvorio Mohamed Salah. Firmino je osvojio loptu na sredini terena, uposlio je napadača iz Egipta, a on lijepim i preciznim udarcem lijevom nogom pogađa za 1:0.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo pogodaka, pa se na pauzu otišlo s prednošću od 1:0. U drugom poluvremenu Liverpool je propustio priliku da ranije riješi meč, pa je u samom finišu strepio od opasnih napada Brightona.

Izdvajamo veliku priliku Grossa iz 88. minute kada je šutirao glavom, ali kada su svi vidjeli loptu u golu, Alisson je sjajno reagovao i odbranio njegov udarac.

Ovom pobjedom, Liverpool se izdvojio na prvom mjestu engleskog Premiershipa sa maksimalnih devet bodova.