18

Šahtar Donjeck i Sevilla u polufinalu Evropske lige

F. Z.
Sevilla savlada Wolvese (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Šahtara iz Donjecka i Seville pridružili su se Interu i Manchester Unitedu u polufinalu Evropske lige. Sevilla je slavila s minimalnih 1:0 protiv Wolvesa, dok je Šahtar bio bolji od Basela rezultatom 4:1.

Šahtar je do vodstva došao već u drugoj minuti susreta, a strijelac je bio Moraes. Konačni rezultat prvog poluvremena postavio je 20 minuta kasnije Taison nakon druge asistencije Marlosa večeras.

U 75. minuti susreta Alan Patrick je pogodio s bijele tačke za 3:0. Dodo je u 88. minuti pogodio za 4:0, dok je konačnih 4:1 pogotkom u 92. minuti susreta postavio je Van Wolfswinkel.

U drugom polufinalom susretu Sevilla je slavila protiv Wolvesa rezultatom 1:0. Jedini pogodak postigao je Ocampos u 88. minuti susreta. U 13. minuti jedanaesterac za Engleze promašio je Jimenez.

Šahtar će u polufinalu igrati protiv Intera (16. 8.), a Sevilla protiv Manchester Uniteda (17. 8.).