Prijateljski meč
16

Sadiković pogotkom iz slobodnjaka spasio Željezničar poraza od Proletera

Nogometaši Željezničara su u okviru pripremne utakmice u turskoj Antaliji remizirali sa superligašem Srbije Proleterom 1:1.

U drugoj minuti nakon kornera Proletera, Pejić je šutira preko Željinog gola. U 15. minuti Proleter ponovo prijeti, ovaj put nakon ubačaja s desne strane Marjanović iz dobre situacije šutirao je preko gola. U 33. minuti Zajmović je iskosa šutirao preko gola.

U 52. minuti Pejić sjajno šutira sa distance i pogađa stativu Željinog gola. Dvije minute poslije Mirosavljev iz odlične pozicije prebacuje gol Plavih. Proleter je poveo u 57. minuti. Brzu kontru su izveli Novosađani, a u završinici je siguran bio Babić. U 78. minuti Dacić sa vrha kaznenog prostora šutira pored gola.

Plavi su poravnali u 80. minuti. Sadiković je izveo slobodan udarac sa 20 metara i pogodio golmanom ugao za 1:1.

Narednu utakmicu Željezničar igra 10. februara protiv ukrajinske Zorye.