Morris je junak
9

SAD u finalu Gold Cupa savladale Jamajku

(Foto: AFP)
Sjedinjenim Američkim Državama pripada trofej CONCACAF Gold Cupa nakon što su u finalu savladale Jamajku rezultatom 2:1.

Ovo je šesta titula na Gold Cupu za SAD, a rekord je u vlasništvu Meksika koji je osvojio sedam titula.

Meksikance je na ovom izdanju Gold Cupa, 14. po redu, u polufinalu zaustavila Jamajka, dok je Amerika u polufinalu bila bolja od Kostarike.

Oduševljenje za Amerikance pred više od 63.000 navijača na stadionu Levi's u Santa Clari donio je Altidore sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca sa oko 25 metara u 45. minuti.

Samo pet minuta igre u drugom dijelu bilo je dovoljno da Jamajka preko Watsona izjednači.

Kada je izgledalo da pobjednik neće biti riješen u regularnih 90 minuta, Morris je u 88. minuti snažnim udarcem s vrha šesnaesterca pogodio za 2:1 i veliko slavlje Amerikanaca.