0

Rutinski trijumf Širokog Brijega na otvaranju sezone

Piše: A. M.
(Foto: Željko Miličević/Klix.ba)
Rutinski trijumf ostvarili su fudbaleri Širokog Brijega na otvaranju nove sezone u Premijer ligi. Širokobriježani su rezultatom 2:0 porazili Radnik iz Bijeljine na svojoj Pecari.

Domaćin je od samog početka krenuo sa atacima ka gostujućem golu, a otvorena igra isplatila im se u 27. minutu kada je za vodstvo pogodio Goran Zakarić.

U finišu prvog poluvremena Radnik je mogao do izjednačenja. Mate Pehar poklonio je loptu gostujućem napadaču Kuniću koji u situaciji “jedan na jedan” nije uspio savladati golmana Soldu.

Drugo poluvrijeme prilikom je otvorio Wagner, ali je njegov udarac odbranio Bodiroga. Pitanje pobjednika riješeno je u 66. minutu kada je najbolji igrač večerašnjeg susreta Goran Zakarić postigao svoj drugi gol za vodstvo od 2:0.

Do kraja susreta većih uzbuđenja nije bilo. Široki je na najbolji način najavio derbi protiv Željezničara u drugom kolu.