Premijer liga BiH
307

Rutinska pobjeda lidera: Sarajevo s lakoćom savladalo Mladost

(Foto: M. O./Klix.ba)
Nogometaši Sarajeva s lakoćom su savladali Mladost na stadionu "Asim Ferhatović Hase" u 28. kolu Premijer lige BiH rezultatom 2:0.

Bordo tim je od početka nametnuo svoj ritam igre i konstatno su domaći igrači bili pred golom Emila Velića.

Redale su se šanse jedna za drugom, a gostujući golman je kapitulirao u 20. minuti. Nakon sjajnog prodora po desnoj strani Anel Hebibović se namjestio na lijevu nogu i pogodio precizno po zemlji za 1:0.

U 27. minuti Haris Handžić se obrukao. Amar Rahmanović je ubacio sa lijeve strane, Velić je pogrešno procijenio let lopte, a Handžić je ostao sam pred praznim golom. Ipak, napadač Sarajeva je glavom šutirao pored gola.

U 33. minuti ponovo je došlo do promjene rezultata. Krste Velkoski je ubacio loptu iz slobodnog udarca sa desne strane, a Miloš Stanojević je na drugoj stativi bio priseban i poslao loptu u gol za 2:0.

I u drugom poluvremenu Sarajevo je gospodarilo terenom, ali nije uspjelo stići do novog pogotka. Najbolju priliku propustio je Nihad Mujakić u 58. minuti kada je nakon kornera šutirao glavom, ali je pogodio samo prečku.

Sarajevo je upisalo 18. pobjedu i 60. bod u sezoni, dok su gosti upisali 13. poraz i ostali na 33 osvojena boda.