Prvo kolo
14

Rusija na otvaranju Kupa konfederacija sigurna protiv Novog Zelanda

(Foto: EPA)
Današnjim susretom između Rusije i Novog Zelanda počeo je Kup konfederacija, a domaćin takmičenja je slavio rezultatom 2:0.

Kup konfederacija je otvorio predsjednik Rusije Vladimir Putin, a uz njega i premijera najmnogoljudnije evropske države Dmitrija Medvedeva među visokim zvanicama na tribinama stadiona Krestovski u Sankt Peterburgu bio je i legendarni Pele.

Rusija je povela u 31. minuti nakon odlične akcije Rusije, a pogodak je na kraju službeno upisan kao autogol Boxalla iako se činilo da je Glušakov bio strijelac.

U drugom poluvremenu viđen je još jedan pogodak, a nakon lijepe akcije po desnoj strani ubacio je Samedov, lopta je prošla kroz peterac Novog Zelanda, a Smolovu nije bilo teško poslati loptu u praznu mrežu.

U grupi A se nalaze još Portugal i Meksiko, koji će svoj međusobni susret igrati sutra od 17 sati u Kazanju.