"Bratski duel"
47

Rusi konačno zaigrali protiv rivala iz Evrope i pregazili Srbiju u Moskvi

E. K.
Nogometna reprezentacija Rusije je prvi put nakon duže od dvije godine odigrala utakmicu protiv rivala iz Evrope i deklasirala Srbiju rezultatom 4:0.

U susretu koji je na zvaničnoj stranici ruskog Saveza opisan kao "bratski duel", Rusi su sasvim zasluženo došli do ubjedljivog trijumfa protiv rivala iz Evrope.

Za vrijeme UEFA-ine suspenzije zbog njihove agresije na Ukrajinu, Rusi su u prethodne dvije godine igrali prijateljske duele sa azijskim i afričkim reprezentacijama da bi sada deklasirali i evropsku reprezentaciju.

Početni udarac na ovom duelu je izveo srbijanski glumac Miloš Biković koji ima i rusko državljanstvo, a sve je krenulo loše po Srbiju u 21. minuti susreta.

Milan Gajić je dobio direktan crveni karton, a Anton Mirančuk je sigurno realizovao jedanaesterac i doveo Rusiju u vodstvo.

Deset minuta kasnije Maksim Osipenko je udvostručio prednost Rusije i postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

I konačno u 55. minuti susreta Aleksej Mirančuk je postigao treći gol za Rusiju da bi konačan rezultat susreta postavio Ivan Sergejev u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Rezultat i strijelci:

Rusija - Srbija 4:0 (An. Mirančuk (p) 22', Osipenko 32', Al. Mirančuk 55', Sergejev 90+1')